اشتغال در معماری چه اصولی دارد؟ مصاحبه شغلی -اشتغال -اشتغال در معماری -مهندسی معماری -موفقیت در کسب و کار -توسعه فردی -شغل مناسب
بدون شک دغدغه ی اصلی بسیاری از ما در دنیای امروز پیدا کردن یک شغل خوب و مناسبه، شروع به کار توی هر رشته ای همیشه سخته و تا ما جا بیفتیم و دستمون بیاد که برای موفق شدن توی حوزه ی مورد نظرمون چه کارهایی باید انجام بدیم در خوشبینانه ترین حالت چندین ماه وقت باید صرف بشه. خیلی از ما متاسفانه با وجود داشتن تحصیلات دانشگاهی هیچ دیدی از بازارکار رشته مون نداریم، نمی دونیم از کجا و چه جوری باید شروع کنیم و بعد از فارغ‌التحصیل شدن تازه به فکر میفتیم که چه طور وارد بازار کار بشیم و از کجا شروع کنیم و کلی از وقتمون صرف همین موضوع می شه. 
اما یکی از مواردی که می تونه برای ما کمک کننده باشه و ما رو از سر درگمی خارج کنه صحبت کردن با افراد فعال هم رشته ی ماست در همین راستا ما (مجموعه ی مثبت6) بر آن شدیم تا با افراد موفق در رشته های مختلف مصاحبه هایی رو ترتیب بدیم و تجربیاتشون رو با شما اشتراک بذاریم به این امید که بتونید یک دید کلی داشته پیدا کنید و شاید راه کوتاهتری رو برای رسیدن به موفقیت طی کنید. 
از آنجایی که رشته ی معماری یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در ایران و از جمله رشته های پردرآمد در شاخه ی مهندسی هست اولین مصاحبه ی شغلی ما با مهندس سعید کمالی از افراد موفق در حوزه ی معماری ترتیب داده شد. از ایشون در مورد پیشنیازهای لازم برای ورود به بازارکار در رشته معماری، مسیر شروع به کار در رشته ی معماری، فرصتهای شغلی این رشته، میزان درآمد و... پرسیدیم.

همینطور در مورد اینکه خودشون چه طور شروع به کار کردن و میزان درآمد شخصی شون هم پرسیدیم.

 

پاسخ هاشون و ویدیو کامل این مصاحبه رو در زیر ببینید. 

 

 

مثبت6

مثبت6

چکیده ای در مورد نویسنده این نوشتار. می تواند یک پاراگراف باشد یا یک خط باشد.