چگونه با محیط کاری جدید سازگار شویم؟ کار-کارجدید-شغل جدید-همکاری-سازگاری با همکاران-تعامل با همکاران

در محل کار جدید درباه کار قدیم خود صحبت نکنید، چنین عملی امکان دارد باعث مقایسه کارها شود  ورفتارهایی را که در محیط کاری قبل انجام می‌دادید را در محیط جدید پیاده نکنید، در پاره‌ای از مواقع سیاست‌ شرکت‌ها با هم ضدیت دارند از این روی تا از شرایط محیط جدید باخبر نشده‌اید، سعی کنید احتیاط کار را لحاظ کنید.

شاید یکی از بزرگترین مشکلات برای کارمندان جدید درک نکردن موقعیتی است که در آن قرار گرفته‌اند بهترین کار برای شخصی که تازه وارد محیط جدید شده، این است که درباه کاری که قرار است، انجام دهد با مدیر منابع انسانی مشورت کند. او می‌تواند درباره باید و نبایدهای محل کار جدی سوال کند تا در انجام اختیاراتی که به وی سپرده می‌شود، دچار مشکل نشود. سعی کنید هر سوال کاری‌ای که از ذهنتان می‌گذرد را با مدیر منابع انسانی در میان بگذارید تا در انجام وظایفی که بر عهده شما گذاشته می‌شود، دچار مشکل نشوید، همچنین در مورد راه‌های پیشرفت و موفقیت‌هایی که ممکن است، قابل دسترسی باشد، مشورت کنید تا بتوانید در یک برنامه دراز مدت به اهداف کلی که از شغل جدید انتظار دارید برسید.

البته کسانی که به دنبال شغل جدید هستند، باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند تا بهتر بتوانند خود را با شرایط جدید وقف دهند این کار لازمه موفقیت در شغل جدید است برای داشتن روابط بهتر و جلوگیری از آزردگی در محیط کار از اتفاقات جزئی ناراحت نشوید، فعال و متعهد باشید، با مدیر خود تعامل منطقی همراه با احترام داشته باشید،‌از شیوه‌های سازنده‌ی مخالفت استفاده کنید،‌ تحمل نه شنیدن را در خود تقویت کنید، مسائل را با دید عقلانی بسنجید و مقاومت و گذشت را در خود افزایش دهید و کافیست درباره شرکت و یا کاری که قرار است، انجام دهید، یکسری اطلاعات اجمالی را تهیه کنید.

سعی کنید نام و نام خانوادگی همکاران خود را چند بار برای خود تکرار کنید و همچنین اسم‌شان را با عنوان شغلی‌شان در گوشه‌ای یاداشت کنید تا در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. می‌گویندوقتی شما همکارنتان را با اسمم صدا می‌کنید بی‌شک در نگاه اول می‌تواند صمیت بینت‌ان را بالا ببرد. این امر در روزهای نخستین کاری نشانه هوش و ذکاوت شما است.

اگر در محیط اداری مشغول به کار می‌شوید، سعی کنید از لباس‌هایی که عمومیت دارد، استفاده کنید. یادتان نرود لباس شما وسیله‌ای برای پوشش شما در محل کار است نه چیز دیگر. هر چقدر لباس‌تان رسمی‌تر و مرتب‌تر باشد، برای شما بهتر است. سعی کنید هر کار و یا مشکلی برای شما پیش می‌آید، حتما با مدیر خود مشورت کنید. در چنین مواردی خجالت کشیدن و کم‌رویی را کنار بگذارید.

فن آوری در محیط کار های امروزی از طیف بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند اما ما برای شروع فعلا کامپیوتر را در نظر می‌گیریم اگر کار جدید شما صرفا با کامپیوتر است، پس باید یکسری کارهای اولیه با کامپیوتر را بدانید سعی کنید؛ درباره کار با کامیوتر کمی تمرین داشته باشید در واقع شما باید اصول اولیه کار کردن با رایانه را بدانید تا در انجام کارهای محوله دچار مشکل نشوید به طور مثال شما باید در تا حدودی با برنامه‌های کاربردی مایکروسافت همچون؛ ورود، اکسل، پاور پوینت و اکسس آشنایی داشته باشید.

آلبرت جرال برنشتاین در کتاب خود می‌گوید: «بهترین راه برای نشان دادن عزت نفس به یک گروه، خوب گوش دادن است.»

احمد دیوانی

احمد دیوانی

چکیده ای در مورد نویسنده این نوشتار. می تواند یک پاراگراف باشد یا یک خط باشد.